Czy warto szkolić się z Excela?

Wszyscy używamy komputera, gdyż właściwie w każdej branży trzeba obsługiwać różnego rodzaju programy. Bez problemu piszemy i edytujemy dokumenty, zapisujemy zdjęcia, czy przeglądamy strony internetowe, ale magiczne słowo Excel sprawia, że tracimy pewność siebie. Ten przydatny program wiele osób uważa za bardzo skomplikowany, stąd konieczność uczestnictwa w szkoleniach z Excela.

Czym jest Excel? Czego dowiemy się na szkoleniach?

Microsoft Office Excel jest arkuszem kalkulacyjnym stosowanym w firmach i instytucjach oraz przez użytkowników domowych. Używa się go do dokonywania obliczeń, gdyż w programie zastosowano wiele funkcji matematycznych i finansowych, które dla przeciętnego użytkownika zdają się być czarną magią. W programie można również tworzyć wiele typów wykresów, które przydają się w fizyce, matematyce i ekonomii. Niezwykle istotnym jest fakt, że arkusz potrafi przetwarzać i analizować dane biznesowe. Excel jest sprawnym narzędziem, ale zawiera dużo funkcji, których większość jego użytkowników nie zna. Warto więc wybrali się na szkolenia, by móc korzystać z wszystkich funkcji aplikacji. Nie bójmy się obsługi arkusza kalkulacyjnego, gdyż jeśli poznamy jego zalety, będziemy się dziwić, że w ogóle mogliśmy bez niego żyć.

Na czym polegają szkolenia z Excela?

Na szkoleniach z Excela dokładne przyjrzymy się interfejsowi arkusza oraz poznamy zastosowania poszczególnych ikonek, a następnie nauczymy się odróżniać arkusz od skoroszytu. Szkolenie możemy odbyć w stacjonarnym centrum szkoleniowym lub na platformie e-learningowej; możemy znaleźć także bezpłatne kursy internetowe, ale będziemy musieli przeprowadzić je sami i nie uzyskamy pomocy. Placówki szkoleniowe przeprowadzają kursy na każdym poziomie zaawansowania. Osoby średniozaawansowne mogą zwiększyć swojej umiejętności i poznać nowe możliwości programu, gdyż w kursach kładzie się nacisk na praktyczne zastosowania Excela w codziennej pracy. Ciekawą ofertą są także szkolenia, które mogą kończyć się egzaminem, którego pozytywne zakończenie łączy się z uzyskaniem tytuły Specjalisty MS Excel i oryginalnego certyfikatu Microsoft.

Excel przeraża ilością funkcji, narzędzi i możliwości, jakie stwarza, ale znajomość tego arkusza kalkulacyjnego naprawdę ułatwia życie osoby, której praca związana jest z obsługą komputera. Excel usprawnia wykonywaną pracę i pozwala zaoszczędzić czas, a jego znajomość wkrótce będzie uważana za obowiązek osoby starającej się o pracę biurową. Warto więc zapisać się na szkolenia, by poznać wszystkie funkcje programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *